Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oaza rodzin w trzecim turnusie

 

Alleluja!

Jesteśmy oazą ogólnopolską, a nawet międzynarodową, rodzin I stopnia Nowego życia organizowaną przez diecezję, której serce znajduje się obok pięknej rzeki Bug w mieście Drohiczyn.

Pochodzimy z różnych diecezji: drohiczyńskiej – która tu szefuje, archidiecezji warszawskiej, warszawsko-praskiej, lubelskiej, poznańskiej, diecezji bydgoskiej, rzeszowskiej, bielsko-żywieckiej i z miasta Bristol w Anglii. Łącznie jest nas 20 małżeństw, której ku swej radości cieszą się z posiadania 33 pociech, z czego prawie 10 jest już nastolatkami i stworzyła Oazę Nowej Drogi I stopnia, prowadzoną przez diakona Michała. 21dzieci nie ma jeszcze nawet 12 lat, zaś 2 cały czas czeka, by zobaczyć promienie słońca po opuszczeniu brzucha swych mam. Jesteśmy ciekawi czy i o ile nas przybędzie? J Warunki ku temu sprzyjają, mieszkamy w wygodnych pokojach w willi „Grzesiczek” w Olczy u Stachonia.

Teraz o naszych animatorach i moderatorach wam opowiemy.

Nasza prowadząca para to jest Irek i Barbara,

Zgromadzili wszystkich nas, byśmy owocnie spędzili ten czas.

Oprócz nich grupami naszymi rządzili: Sylwia i Andrzej

Ela i Krzysztof, Sylwek i Marysia, Anna i Mariusz, Jerzy i Jadwiga,

a ze spotkań z nimi nikt nawet nie myśli, że się wymiga .

Proboszczem naszej wspólnoty jest ksiądz Janusz z Wirowa.

Przez wszystkie dni zachwycała nas jego piękna, wzniosła, poruszająca, wzruszająca, czasem patetyczna  mowa. 

Gdyby nie diakonia wychowawcza: Karolina, Sylwia, Natalia, małe dzieciaki biegałyby bez ładu i dawały swoim rodzicom niezłego czadu.

Przez pierwszy tydzień naszej oazy na gitarze Magda królowała, lecz po tygodniu do pracy wracać musiała W drugim tygodniu Edyta z Adamem za muzykowanie się zabrała,  o co cała grupa o taki talent ich nie podejrzewała.

Serdecznie tym wszystkim osobom dziękujemy, a teraz kilka słów o tym co na oazie przeżyliśmy prezentując proporzec wam powiemy.

Na naszym proporcu widnieje góra, która przedstawia najbardziej znany szczyt w Polsce – Giewont.  Jest Ona symbolem naszego wzrostu duchowego, do którego zmierzamy trudną drogą.  Jedna ze ścieżek do zbawienia wiedzie przez Domowy Kościół. Na naszej oazie zmierzamy całymi rodzinami do szczytu duchowego, jakim jest osobowa relacja z Jezusem Chrystusem, którego przyjęliśmy jako Pana i Zbawiciela. Świeżym, ożywczym, górskim powietrzem dla naszego duchowego wzrostu jest Namiot Spotkania, Modlitwa i Eucharystia. Choć wiemy, że droga w górach jest kręta i wymagająca, jak droga przy Chrystusie, to chcemy całą wspólnotą trwać na tym szlaku.

Chwała Panu!                                   

 

ZDJĘCIA