Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oaza Rodzin II st _ Serpelice

W dniach 13- 27 stycznia 2018 roku w Serpelicach trzynaście rodzin przeżywało rekolekcje 15 dniowe, Oazę Rodzin II0 . Organizatorem oazy była diecezja drohiczyńska, ale uczestniczyły w niej również małżeństwa z diecezji łomżyńskiej, warszawsko-praskiej, białostockiej, z Łodzi, Wrocławia. Moderatorem Oazy był ksiądz Jarosław Błażejak, który pomagał nam zrozumieć znaczenie sakramentów i liturgii.

 

 Odnowiliśmy Sakrament Chrztu, który włącza nas w powszechny Boży plan zbawienia i we wspólnotę Ludu Bożego - Kościół Chrystusowy. Celem Oazy   Rodzin II0 jest wprowadzenie w biblijne podstawy inicjacji liturgicznej, a szczególnie w przeżywanie liturgii domowej. Uczyliśmy się, dzieląc się tym, w jaki sposób przeżywamy święta, niedziele,  jak przeżywamy poszczególne okresy liturgiczne.   Odkrywaliśmy zobowiązania jako szczególne dary służące pogłębianiu, jedności małżeńskiej.

Ks. Piotr Arbaszewski poprowadził szkołę liturgiczno - rodzinną na temat „Etyka pożycia małżeńskiego i odpowiedzialne rodzicielstwo”.

Przybliżone zostały cele i założenia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W czasie Mszy Świętej trzynastego dnia rekolekcji swoje deklaracje przystąpienia do tego dzieła przyniosło w procesją z darami pięcioro uczestników.

Podczas oazy zawiązała się wspólnota poprzez wspólną modlitwę,  rozważanie słowa Bożego, ale również poprzez wspólne spędzanie czasu  wolnego. Pan Bóg pobłogosławił nam piękną zimową pogodą, dzięki czemu rodzice z dziećmi, a było ich piętnaścioro zjeżdżali z górki na plastykowych „jabłuszkach”, zorganizowaliśmy kulig, byliśmy w stadninie koni w Janowie Podlaskim.

Odwiedziliśmy również naszego Biskupa ks. Tadeusza Pikusa w Drohiczynie. Wspólnie celebrowaliśmy Eucharystię, a potem zwiedziliśmy Muzeum Diecezji Drohiczyńskiej, w którym przywitał nas dyrektor muzeum ks. Zenon Czumaj. Ten intensywnie przeżyty czas minął bardzo szybko, jednak umocnieni w wierze wróciliśmy do swoich środowisk by świadczyć o naszym Panu – Jezusie Chrystusie.

Chwała Panu!

Brygida i Marek Górniaczykowie

 

ZDJĘCIA