Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z Oazy I st w Zakopanem

Alleluja!

Jesteśmy Oaza Rodzin I stopnia, która odbywa się w Zakopanem – Olczy. Funkcję moderatorów pełnią – ks. Janusz Bolewski oraz Katarzyna i Sławomir Ślusarz, animatorów natomiast – Izabela i Robert Kiełek, Agnieszka i Jarosław Sobotka oraz Monika i Wojciech Karaś. Rekolekcje organizowane są przez Domowy Kościół diecezji drohiczyńskiej.

 

Ćwiczeniom duchowym poddaje się 18 rodzin z różnych diecezji – drohiczyńskiej, siedleckiej, wrocławskiej, kieleckiej, poznańskiej, łomżyńskiej, sosnowieckiej, gnieźnieńskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, wrocławskiej, katowickiej oraz zamojsko-lubaczowskiej.

 Najważniejszymi momentami na oazie były: przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przypomnienie oraz postanowienie dalszego trwania z Jezusem Chrystusem. W spotkaniu z Panem towarzyszyła nam Maryja – wzór zaufania Bogu. Ważnym przeżyciem była również Droga Krzyżowa odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. W rozwoju duchowym pomagała codzienna Eucharystia, spotkanie ze Słowem Boga w Namiocie Spotkania, rozmowy ewangeliczne czyli praca w kręgu, szkoła życia oraz szkoła modlitwy. Nie zabrakło trwania w łączności z Ruchem Światło-Życie – dwukrotnie wybraliśmy się do Krościenka, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy świętej przy grobie Sługi bożego Ojca Franciszka, nabożeństwie Światła i Wody, zwiedziliśmy ścieżki edukacyjne dotyczące Ruchu oraz obiekty na Kopiej Górce.

Podczas rekolekcji każdy mógł skorzystać z sakramentu pojednania, małżonkowie przeprowadzić dialog i modlitwę małżeńską. Przed nami jeszcze odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Pobyt na oazie nie ograniczał się tylko do ćwiczeń ducha. Mimo przeciwności pogody nie zabrakło wyjść w góry i spacerów po Zakopanem.  

Chwała Panu!

ZDJĘCIA