Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

REKOLEKCJE W SERPELICACH

WAKACYJNA OAZA W SERPELICACH

Kolejny już w rok, w pierwszej połowie sierpnia Domowy Kościół działający w diecezji drohiczyńskiej zorganizował rekolekcje oazowe dla rodzin. Po raz kolejny odbyły się one w domu rekolekcyjnym Porcjunkula braci kapucynów w Serpelicach. W tym roku była to Oaza Nowego Życia I stopnia. Funkcję moderatorów pełnili – ks. Janusz Bolewski oraz Agnieszka i Grzegorz Pawelcowie.

 

 

 

Ćwiczeniom duchowym poddawało się 15 rodzin z różnych stron Polski – Siedlec, Golina, Żor, Łochowa, Sokołowa Podlaskiego, Rudki, Rakowca, Otwocka, Pruszkowa, Łomży, Warszawy i Brańska. W czasie zajęć rodziców 32 osobową grupą dzieci w wieku od 8 miesięcy do 15 lat zajmowała się diakonia wychowawcza – Magda, Iza A., Iza R., Emilka i Ala. Nad całością czuwała para gospodarczo-muzyczna – Ania i Grzegorz Śliwowscy.

 Najważniejszymi momentami na oazie były przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ważna była również Droga Krzyżowa przeżyta na Kalwarii Podlaskiej. W rozwoju duchowym pomagała codzienna Eucharystia, spotkanie ze Słowem Boga w Namiocie Spotkania, rozmowy ewangeliczne czyli praca w kręgu, szkoła życia oraz szkoła modlitwy.

 


Każdy mógł skorzystać z sakramentu pojednania, małżonkowie przeprowadzić dialog. Pobyt na oazie nie ograniczał się tylko do ćwiczeń ducha. Wspólnotę budowaliśmy również poprzez wspólne wyjazdy – do Drohiczyna - stolicy naszej diecezji, Leśnej Podlaskiej, Janowa Podlaskiego i na Grabarkę. Były również wspólne wyjścia nad Bug i basen oraz do stadniny koni.

Podczas Mszy świętej młodsza część uczestników oazy próbowała rozśmieszyć Księdza Moderatora tekstami i ruchami niekoniecznie związanymi z Eucharystią. Wyjątkiem był śpiew Alleluja, który dzieci śpiewały kiedy trzeba i kiedy nie trzeba.

Magdalena Chomać