Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

9-13 listopada 20011 - ORDW w Serpelicach

 DZIEŁO WYZWOLENIA

„...Piękny jest człowiek, który potrafi dziękować.”

Ks. Franciszek Blachnicki

 W dniach 9-13.11.2011r. w Serpelicach, zwanych Kalwarią Podlasia, w diecezji drohiczyńskiej, przeżywaliśmy Oazowe Rekolekcje Diakoni Wyzwolenia (ORDW). Prowadził je ks. dr. Jarosław Błażejak i mgr Katarzyna Owczarek, których wspierali klerycy naszego seminarium - Przemek i Grzegorz.

W tym świętym czasie rekolekcji każdego dnia odkrywaliśmy nadprzyrodzoną wartość dzieła Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wskazuje ono na krzyż, jako na symbol zwycięstwa nad wszelkim złem. Jest to dzieło Maryi i narzędzie w Jej ręku, służące wyzwoleniu człowieka z wszystkiego, co zagraża jego godności. Jest to wynagradzanie za grzechy pijaństwa z miłości do Boga i bliźniego w dobrowolnym akcie abstynencji.

Atmosfera miejsca, działanie Ducha Świętego, moc płynąca z Eucharystii i Bożego Słowa utwierdziły nas w przekonaniu, jak wielką wartość ma modlitwa, asceza i służba. Słowa św. Pawła głęboko zapadły w naszą pamięć „Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie” Ga 5,13.

Duży wpływ na przeżycie tych rekolekcji miała postawa prowadzących. Kasia Owczarek, swoim ciepłem i świadectwem oddania dziełu krucjaty, rozbudzała w nas chęć do pracy.

Ks. Jarosław Błażejak czytelnym, prostym, a zarazem bogatym głosem kapłana otwierał nasze serca na Bożą Miłość i Boże Słowo.

Rekolekcje zaowocowały pragnieniem utworzenia Diakonii Wyzwolenia.

Bogu niech będą dzięki za przeżyty czas rekolekcji.

Maria i Sylwester Klimek

 

ZDJĘCIA

 

INNI O TYM SAMYM:

logo