Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świadectwo Stanisława - Jesienna Oaza Modlitwy CDM 2019

Mam na imię Stanisław, wraz z moją żoną Bożeną w dniach 25-27 października 2019 byliśmy uczestnikami Oazy Modlitwy CDM. Rekolekcje odbywały się w Warszawie. Dla mnie osobiście był to czas szczególnej łaski, ponieważ od jakiegoś czasu poszukuje diakonii dla siebie. Te rekolekcje po raz kolejny pokazały mi, że diakonia modlitwy jest dla mnie.

W moim życiu modlitwa odgrywa bardzo ważną role, na modlitwie czuję się dobrze. Treści, które usłyszałem na rekolekcjach dotyczące modlitwy, w szczególności modlitwy uwielbienia oraz sposób przekazu ks. Andrzeja, ton jego głosu, gesty rąk pozwalały mi chłonąć te treści tak, jak gąbka wodę. Spróbuję przekazać te treści, które najbardziej mnie dotknęły. Nauczyłem się, że wiara jest jak talent, który trzeba pielęgnować, ćwiczyć, rozwijać. Wiara jest „ważniejsza” od modlitwy, natomiast modlitwa służy wierze, wyraża wiarę, jest jej konsekwencją. Modlitwa to nie jest żebranie, jest to pełne zaufanie Bogu. Modlitwa bez wiary jest jak świeca bez oliwy, na modlitwie nie ma miejsca na

dalej

Kongregacja Odpowiedzialnych

     
W dniach 20-22.02.15 uczestniczyłam w XL Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie na Jasnej Górze. W tym czasie na nowo uświadomiłam sobie w sercu, że Ruch jest moim domem, moją codziennościa. Byl to czas ofiarowany sobie na wejrzenie we własna dusze, drogę która przebywam i która jest przede mną. Konferencje weryfikowały moje życie duchowe.
 

Świadectwo z rekolekcji

Rekolekcje ORAR I st w dniach 21-25.01.2015 w Suchcicach organizowane przez diecezję łomżyńską, prowadzone przez Alę i Leszka Terlik, były dla nas bardzo owocne w przeżycia duchowe.

dalej...

Wspomnienie z wieczorka tanecznego

22 listopada z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. II wieczorek taneczny to  kolejny dowód, wbrew stereotypowej zależności, że zabawa bez alkoholu może być udana.

dalej...

Z rekolekcji Zachować Dziedzictwo

Szczęść Boże

 W dniach 17-19 pazdziernika 2014 w Siemiatyczach u Sióstr Karmelitanek odbyły sie rekolekcje tematyczne pt. "Zachować Dziedzictwo Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Zrozumieć, umiłować, być wiernym." Liturgii przewodniczył moderator diecezjalny ruchu Światło Życie ks. Jarosaław Błażejak.

dalej...